Zgromadzenia maryjne

09.02.2009

Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej

0 komentarzy · 18986 czytań · Drukuj

1. Publiczne Przedszkole w Grójcu
Publiczne Przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej im. Bł. Honorata Koźmińskiego w Grójcu, ul. Mogielnicka 15. Przedszkole istnieje od 1931 r., prowadziło działalność także w okresie II wojny światowej, w trudnych warunkach lokalowych. W 1945 r. placówka została upaństwowiona, a personel zakonny pozbawiony pracy. Wraz z narodzinami III Rzeczpospolitej, po 45 latach przerwy, 1 września 1990 r. siostry, na nowo podjęły pracę opiekuńczo - wychowawczą wśród dzieci ziemi grójeckiej.

2. Dom Dziecka dla chłopców w Radomiu
Dom Dziecka w Radomiu przy ul. Staromiejskiej 9, jest niepubliczną placówką opiekuńczo - wychowawczą, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży pozbawionych trwałej lub okresowej opieki rodziny.

3. Zakład Opiekuńczo-Lecznicy dla przewlekle chorych w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 19 jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej prowadzonym przez siostry. Zadaniem Zakładu jest objęcie całodobową opieką i leczeniem kobiet, które nie wymagają hospitalizacji. Świadczenia medyczne obejmują:
- opiekę medyczną z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej,
- pielęgnację,
- leczenie farmakologiczne
- niezbędne konsultacje specjalistyczne,
- niezbędne badania diagnostyczne,
- rehabilitację.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Zgromadzenia maryjne

 • Karmelici
  Na przełomie XII i XIII w. na zboczach Góry Karmel w Palestynie powstała wspólnota pustelników, którzy na znak szczególnej więzi z Matką Bożą nazwali siebie Braćmi NMP z Góry Karmel.
 • Marianki
  Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej zostało założone przez Sługę Bożego ks. Jana Schneidera (1824-1876). Był kapłanem niestrudzonym w czynieniu miłosierdzia. Jego kapłańskie życie odznaczało się głęboką wiarą, niezłomną nadzieją i ofiarną miłością. Szczególną nadzieję pokładał w Maryi Niepokalanej. Jej także powierzył swoje dzieło.Swoje pierwsze zadanie Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanejwidzi w służbie młodzieży żeńskiej i kobietom,aby im pomagać w urzeczywistnianiu chrześcijańskiego życia w miłości
 • Niepokalanki
  Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP, założone przez m. Józefę Karską (1823-1860) i m. Marcelinę Darowską (1827-1911) przy współudziale o. Hieronima Kajsiewicza, powstało w Rzymie w 1857 r. Jedną z cech zgromadzenia jest maryjność - naśladowanie Najświętszej Maryi Panny w Jej cnotach, bycie Jej dzieckiem, służenie Jej jako Pani, Matce i Królowej Zgromadzenia.
 • Służebniczki (SSNMP)
  Zgromadzenie zakonne habitowe, oddające się zewnętrznej działalności apostolskiej i dobroczynnej, o ślubach publicznych na prawie papieskim. Cel Zgromadzenia: służba bliźnim najbardziej potrzebującym pomocy duchowej czy materialnej, zwłaszcza dzieciom, ubogim i chorymHasło Zgromadzenia: Przez Maryję do Jezusa. Założyciel: bł. Edmund Bojanowski