Dzieła maryjne

13.06.2020

Światowa Sztafeta Różańcowa

0 komentarzy · 940 czytań · Drukuj

Światowa Sztafeta Różańcowa

Odmawiajcie wspólnie Różaniec w swoim kraju i pomóżcie ogarnąć modlitwą cały świat.

(uwaga: tłumaczenie automatyczne za pomocą Tłumacz Google,
z poprawkami dokonanymi przez administratorów maryjni.pl)

Coroczna światowa sztafeta różańcowa w intencji uświęcenia kapłanów odbędzie się w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 19 czerwca 2020, kiedy ponownie otoczymy modlitwą cały świat, w tym roku po raz jedenast, w większej liczbie miejsc modlitewnych niż wcześniej, birąc udział w wydarzeniu, które może być uznawane za naprawdę ważną i potężną modlitewną inicjatywę w Kościele katolickim, mającą na celu wyproszenie błogosławieństwa dla pracy kapłanów służących wiernym na całym świecie.


Każdy z rejonów modlitewnych, znajdujących się w ponad 85 krajach, modli się na Różańcu, rozważając wyznaczoną tajemnicą różańcową o określonej godzinie w ciągu dnia, dziękując Bogu za naszych kapłanów oraz błagając o opiekę i pełną miłości troskę Matki Bożej, Matki kapłanów, nad wszystkimi kapłanami, będącymi Jej synami. Od północy 19 czerwca cały świat będzie otoczony modlitwą za naszych kapłanów w tej światowej sztafecie różańcowej.


Ks. Patrick Peyton - świątobliwy irlandzki duchowny, nigdy nie przestawał powtarzać:

Rodzina, która razem się modli, pozostaje razem.

Jako jedna rodzina Kościoła, jesteśmy zaproszeni do przyłączenia się do modlitwy milionów ludzi na całym świecie w dniu 19 czerwca. Jest to okazja, abyśmy wznieśli nasze serca ku Bogu za wszystkich posługujących kapłanów; tak, aby otrzymali Boże błogosławieństwo, dzięki naszej modlitwie, i potrzebne łaski dla swego kapłaństwa; aby w tej światowej wspólnocie modlitwy za nich mogli doświadczyć naszej wdzięczności i wsparcia; i wreszcie, aby mogli wytrwać w jedności z Chrystusem i Jego Kościołem i paść trzodę Pańską na bezpiecznych pastwiskach Królestwa Bożego.


Z przyjemnością wspieram i gorąco polecam obecną inicjatywę Światowej Sztafety Różańcowej. Wierzę, że ma ona wielki potencjał i przyniesie wiele duchowych korzyści wszystkim zaangażowanym.


worldpriest.com

W Polsce miejscami modlitwy będą Narodowe Sanktuaria Maryjne w Licheniu (11:30), Częstochowie (12:30) i Niepokalanowie (15:30).

YT Niepokalanów | Transmisja

Mapa uczestników Sztafety

Film promujący Sztafetę

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Dzieła maryjne

 • Apostolska Grupa Rycerska
  AGR tworzą "szaleńcy" Niepokalanej, entuzjaści MI, którzy są gotowi na wszystko dla Niepokalanej (MI 3). O św. Maksymilianie mówiono że "był sprytnym łowcą dusz", "apostołem", "misjonarzem". Do tych cech odwołuje się AGR, aby ewangelizować świat w nowy sposób, proponując "nową formę życia" chrześcijańskiego. Jest to życie oddane całkowicie Niepokalanej. Dać się Jej prowadzić tak, aby inni zobaczyli jak wygląda w praktyce Rycerstwo Niepokalanej.
 • Duchowa Adopcja
  Jak narodziła się idea Duchowej Adopcji? Czym jest? To dzieło maryjne którego patronką jest Matka Boża a Gwadelupe. Osoba, która podejmuje Duchową Adopcję, spełnia zaszczytny akt ofiary. Chociaż dziecka nigdy nie zobaczy, nie przytuli, nie przygarnie do serca, broni jego życia. Wypowiadając słowa modlitwy, prosi Jezusa o zmianę nastawienia rodziców do zagrożonego dziecka, by zrozumieli, że rodzina jest niezastąpioną wspólnotą, która spełnia swą rolę gdy jest zbudowana na wzajemnej miłości.
 • Ogród Maryi
  Studencka wspólnota formacyjna dla kobiet w Krakowie.
 • Peregrynacja Obrazu Matki Bożej ...
  Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia w parafiach archidiecezji warszawskiej. Terminarz.
 • Radio Maryja
  Pierwsze pozwolenia na stacje nadawcze w Toruniu i Bydgoszczy uzyskano w czerwcu 1991. Radio Maryja zaczęło nadawać oficjalny sygnał 8 grudnia 1991 r. Tego dnia do kaplicy rozgłośni z kościoła św. Józefa procesjonalnie została wprowadzona figura matki Bożej Fatimskiej - Patronki Radia. Elementy identyfikujące Radio to pozdrowienie: "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica. Teraz i zawsze" oraz słowa: "Tu Radio Maryja. Katolicki głos w Twoim domu". Od dwudziestu lat na antenie Radia niezmiennie rozbrzmiewa sygnał "Bogarodzicy".
 • Różańcowe Jerycho
  Różańcowe Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna Msza Święta, Różaniec, a o godz. 15.00 każdego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego.Święty Paweł Kościół nazywa Mistycznym Ciałem Chrystusa. Maryja, Matka Kościoła, jest Matką każdego z nas. Jej modlitwa przywołała z nieba Ducha Świętego, dlatego my, chcąc prosić o dary Ducha Świętego, uklęknijmy i módlmy się razem z Nią, prosząc o wstawiennictwo w naszych potrzebach, potrzebach naszej Ojczyzny i świata w jedności ze Sługą Bożym Ojcem Świętym Janem Pawłem II.Oplećmy wszystkich naszymi modlitwami przed Obliczem Pana, aby "złe mury Jerycha" runęły, a ukazało się Światło świata.
 • SEN - Szkoła Ewangelizacji Niepo...
  S.E.N. to trzyletni program formacji obejmujący: rekolekcje, zajęcia, spotkania i wykłady. Wszystko jest w duchu franciszkańskim z uwzględnieniem zasad nowej ewangelizacji, tradycji zakonu i dziedzictwa kolbiańskiego.
 • Śluby Jasnogórskie
  W 300 lat po obronie Jasnej Góry i Ślubach Jana Kazimierza Prymas Tysiąclecia postanowił odnowić ten akt w formie dostosowanej do czasów współczesnych. Miały to być śluby całego wierzącego narodu złożone Maryi Królowej Polski jako program pracy duchowej, odnowy moralnej i społecznej. Tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego napisany został przez kard. Wyszyńskiego w Komańczy 16 maja 1956 r. i przekazany przez zaufane osoby na Jasną Górę.
 • Świeczka dla Matki Bożej w każdą...
  Inicjatywa ma na celu przywrócenie w naszej Ojczyźnie starej i pięknej tradycji maryjnej, jaką jest zapalanie świec, lampek, zniczy i innych świateł przed wizerunkiem Maryi w każdą sobotę roku oraz w maryjne święta.