Różne teksty maryjne

Nasza najpospolitsza modlitwa zawiera głębokie tajemnice: W Maryi dokonuje się przejście od dawnego do nowego ludu Bożego.

Świadectwo.

Początki Różańca odnajdujemy na pustyni. Tam wszystko się zaczęło. Z dala od świata, w odosobnieniu, gdzie nawet szatan z trudem odnajdywał drogę do ludzkich serc. Tam pierwsi poszukiwacze Boga szukali sposobów, by nie być nigdy sami. By zawsze trwać w obecności Boga, by żyć w zjednoczeniu z Nim. I z Nim umierać.

17.07.2012

Razem ze mną czuwa

Świadectwo.

Z Listu papieża Jana Pawła II z okazji siedemsetlecia Sanktuarium Świętego Domu w Loreto.

Jego życiu towarzyszył Różaniec. Nieustannie. Był z nim w kaplicy, na ścieżkach watykańskiego ogrodu, podczas górskich wędrówek, w geście przyjaźni i braterstwa. Miał do Różańca wielką miłość i zaufanie, wiedział bowiem, że jest to "modlitwa cudowna". Miał też odwagę odpowiedzieć na najnowsze znaki czasu i zaproponować nowe spojrzenie na Różaniec. Ten miał stać się narzędziem kontemplacji, środkiem odnalezienia Boga, sposobem na ludzkie zagubienie, wreszcie kluczem otwierającym bramy do nowego świata...

Maltański różaniec nosiło się na palcu i bez trudności obracało go kciukiem w czasie modlitwy. Posługując się nim, można było w sposób niezauważony przez nikogo modlić się w każdym miejscu i o każdej porze.

Nadchodzi czas, kiedy Różaniec opuszcza klasztorne mury, staje się częścią życia ludzi każdego stanu. Pokochali go ludzie uczeni i prości, wieśniacy i królowie. I choć w ich rękach przesuwały się paciorki tanie jak lipowe drzewo i kosztowne jak wysadzane diamentami złoto, wszystkie pełniły tę samą funkcję. Były kluczem do Bożej skarbnicy łask.

Krótko o tym, że można wszystko zmienić.

12.05.2012

Rozmowa z Matką

Fragmenty jutrzni, konferencji i homilii ks. Winfrieda Wermtera.

Fragmenty traktatu "O wieczystym dziewictwie NMP" św Ildefonsa z Toledo, w: Teksty o Matce Bożej. Ojcowie Kościoła Łacińscy, Niepokalanów 1981.

Matka i Nauczycielka.

Z konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus papieża Piusa XII.

08.01.2010

Świetlany znak

"Powierzmy samych siebie, nasze cierpienia i radości, życie moralne wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli - Maryi, Matce Boga i Matce Miłosierdzia". Tak zachęcał nas papież Jan Paweł II w encyklice VERITATIS SPLENDOR, "Blask prawdy", którą ogłosił 6 sierpnia 1993 r.

Świadectwo.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis