Różne teksty maryjne

18 czerwiec 2012

Modliłam się o nawrócenie

Świadectwo.

04 czerwiec 2013

Modlitwa serca

Piękno modlitwy różańcowej polega na tym, że jest niejako "dwupiętrowa". Z jednej strony wypowiadamy słowa: święte, najważniejsze w ludzkim języku. Kierujemy je do Ojca w niebie i do Matki Zbwiciela. Chwalimy Trójcę Świętą. "Drugie piętro" to nałożenie na kierowane do nieba słowa zadumy serca, zatrzymania się nad tym, co w dziejach świata najważniejsze - nad tajemnicą naszego zbawienia. Czynimy to za pomocą rozważania różańcowych tajemnic.

01 czerwiec 2013

Modlitwa ustna

Kiedy człowiek otwiera usta, by rozmawiać z Bogiem, niebo pochyla się nisko, aby słuchać ludzkiego szeptu. Zarówno Biblia, jak i Tradycja Kościoła, a także wielkie maryjne objawienia zapewniają, że modlitwa ustna ma wielką wartość przed Bogiem. Czy nie od niej zaczęła się historia świętego Różańca? Tak, bo człowiek modlący się w sposób najprostszy - ustami - szybko odczuwa bliskość Boga. W sercu... I wtedy do jego modlitwy dołącza się i ono. Przede wszystkim ono.

13 czerwiec 2013

Modlitwa ustna inaczej

To zaledwie pierwsza garść bogactwa Różańca wyciągnięta ze skarbca tej maryjnej modlitwy. Jest ich tak wiele, że z zadziwieniem przyglądamy się Różańcowi - modlitwie, którą, jak uczył Jan Paweł II, "trzeba odkryć na nowo".

15 lipiec 2012

Na boisku

Świadectwo.

Konferencja ks. Winfrieda Wermtera.

Świadectwo.

28 maj 2014

Naśladować Maryję

Nie wystarczy oddawać Maryi cześć, wielbić Ją, kłaść Jej korony na głowę. To są tylko środki, których Ona nigdy w swoim życiu nie używała.

04 październik 2012

Nasze obowiązki względem Maryi

Tekst z 1926 roku.

01 czerwiec 2012

Nie byłam sama

Świadectwo.

02 czerwiec 2012

Nie wiecie, co trzeba

Świadectwo.

Interpretacja Protoewangelii zwykle odzwierciedla postawę interpretującego zajmowaną względem udziału Matki Bożej w zwycięstwie Jej Syna, albo nawet szerzej: wobec Maryi w ogóle.

28 czerwiec 2013

Nieustannie obecna

Maryja stoi u kolebki naszego powołania do chrześcijaństwa. Jest nieodłączną powierniczką jego dojrzewania i realizacji.

03 lipiec 2012

Nieustannie pomagała

Świadectwo.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Obserwuję z zaciekawieniem waszą dotychczasową dyskusję. Proszę wybaczyć, że nie skopiuję konkretnego cytatu, ale przypominam sobie, że ktoś z was poruszył wątek "tematów życiowych" w kontekście tego, że współczesna młodzież, zwłaszcza dziewczyny, się nie szanują. Pomyślałem sobie o tych właśnie dziewczynach, że gdyby lepiej znały historię Maryi i historię WIELU ŚWIĘTYCH KOBIET, które Maryję na...
mimaksio · 12-05-2010 10:35