Różne teksty maryjne

Podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, papież Jan Paweł II, 4 czerwca 1979 r., w przemówieniu na Jasnej Górze ponowił akt oddania narodu polskiego pod opiekę Maryi.

28 listopad 2012

Biblijne podstawy różańca

Modlitwa różańcowa jest więc ukazaniem drogi naszego zbawienia.Różaniec jest modlitwą mówiącą o życiu Jezusa i Maryi i o naszym życiu - dlatego włączamy do niej również te nasze sprawy.

23 lipiec 2012

Być Maryją

Świadectwo.

12 styczeń 2011

Być rycerzem Maryi

Z Aleksandrą i Karolem Wojtynami, małżonkami należącymi do Rycerstwa Niepokalanej (MI), redaktorami pracującymi w Wydawnictwie Ojców Franciszkanów Niepokalanów, rozmawia Dorota Mazur ("Czas Serca" wrzesień-październik 2010).

17 lipiec 2012

Bym mogła pomagać

Świadectwo.

23 lipiec 2012

Cały czas kocha

Świadectwo.

W Chrystusie Bóg naprawdę przyszedł na świat, wszedł w naszą historię, zamieszkał pośród nas, wypełniając w ten sposób głębokie dążenia istoty ludzkiej, aby świat stał się naprawdę dla człowieka domem... (z kazania Benedykta XVI, wygłoszonego na Kubie 27 marca 2012).

02 lipiec 2013

Co zawdzięczamy Maryi?

Rolę Maryi w życiu Kościoła i poszczególnych chrześcijan odkrywano powoli, ale już w starożytności pojawiają się te elementy kultu i nauki o Matce Pana, które dziś praktykujemy.

16 lipiec 2012

Co zrobiłaby Maryja

Świadectwo.

Jako organizacja tajemna masoneria posługuję się licznymi tajemnymi znakami... Błędem jest jednak dopatrywanie się ich wszędzie tam, gdzie są użyte podobne elementy.

10 lipiec 2011

Cytaty maryjne

13 styczeń 2011

Czułość Boga

Fragment z książki ks. Carmelo La Rosa Mistrzyni czułości, 31 ścieżek ku Bogu.

Ktoś może się oburzać, że katolicy, widząc w Maryi Orędowniczkę, Pośredniczkę, Wybawicielkę, przypisują Jej atrybuty wręcz Boskie...

02 grudzień 2013

Czy Maryja uzdrawia?

Podczas wesela w Kanie, kiedy zabrakło wina, to właśnie Maryja powiedziała Jezusowi: "Nie mają więcej wina". Jezus odpowiedział Jej: "Nie nadeszła moja godzina, aby zrobić pierwszy cud", ale Maryja miała wiarę charyzmatyczną i wiedziała, że Jezus zrobi coś, co rozwiąże problem.

08 styczeń 2010

Duch i Oblubienica

Jan Paweł II, papież, 18 maja 1986 r. w encyklice DOMINUM ET VIVIFICANTEM, wskazał na Maryję jako Oblubienicę Ducha Świętego.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Wybrany na drugą kadencję Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - abp. Józef Michalik w wywiadzie udzielonym "Gościowi Niedzielnemu" stwierdził, że maryjność polskiego Kościoła jest iskrą, którą trzeba wykorzystać. Cytuję fragment wywiadu. Ks. Gancarczyk: Jak za pięć lat będzie wyglądał Kościół w Polsce? Abp. Michalik: Jestem pełen nadziei, że będzie to Kościół żywy, Kościół, kt...
mlody_tobiasz · 19-03-2009 21:26