Nowenny maryjne

27.01.2009

Nowenna do Niepokalanej

0 komentarzy · 23614 czytań · Drukuj

NOWENNA KU CZCI NIEPOKALANEJ
ROZWAŻANIA
MARYJA - KOBIETA BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Opracował o. Jerzy Szyran

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

MODLITWA WPROWADZAJĄCA

Maryjo, Pani niepokalana, uwielbiam razem z Tobą Trójcę Przenajświętszą i dziękuję, że Cię obdarowała wolnością od grzechu pierworodnego. Proszę Cię gorąco, racz przyjąć modlitwy, które w tej nowennie będziemy Ci przedkładać w nadziei uproszenia opieki i łaski.

W życiu każdego człowieka, są takie dni kiedy z wiarą ucieka się do "Błogosławieństw", słów Chrystusa wypowiedzianych w "Kazaniu na górze". W dniach bólu i rozgoryczenia szuka w słowach Pana pociechy, a jednocześnie potwierdzenia, że to wszystko co go spotkało, już było przewidziane. Chrześcijaństwo ze swoimi zasadami: ciszy w hałasie mediów i reklam, pokory w dumie osiągnięć i biznesu, głodu sprawiedliwości wśród pożogi wojennej... jest mało popularne. By je zrozumieć i odkryć prawdziwy jego sens, trzeba sięgnąć do korzeni, odwołać się do pierwszego człowieka, który je przyjął całkowicie wypowiadając swoje "fiat" ze wszystkimi jego konsekwencjami. Wówczas zrozumiemy istotę Ewangelii i to, czym jest droga wiary w Jezusa, Pana wieków.

MODLITWA NA KAŻDY DZIEŃ

Maryjo, kobieto "Błogosławieństw"!
Trudna jest mowa Twego Syna - naucz nas ją rozumieć.
Trudne są jego wymagania - naucz nas je wypełniać.
Trudny jest nasz z nim związek - naucz nas go zachowywać.
Pokaż nam swym życiem, o Pierwsza wśród chrześcijan, jak praktykować nielogiczne i niemodne w naszej kulturze wyzysku i interesu nakazy Ewangelii. Bądź nam Matką, która poprowadzi nas łagodną drogą św. Maksymiliana, bo gdzie Ty wejdziesz tam rozlewa się radość i szczęście, a człowiek staje wobec niezmierzonej dobroci Stwórcy, który Ciebie dał nam za Matkę. Amen.

Pieśń: CAŁAŚ PIĘKNA JEST, MARYJO

Całaś piękna jest, Maryjo. - Całaś piękna jest, Maryjo.

I zmazy pierworodnej nie ma w Tobie. - I zmazy pierworodnej nie ma w Tobie.

Tyś chwałą Jeruzalem. - Tyś weselem Izraela.

Tyś chlubą ludu naszego. - Tyś Orędowniczką grzeszników.

O Maryjo! O Maryjo! - O Maryjo! O Maryjo!

Panno najroztropniejsza. - Matko najdobrotliwsza.

Módl się za nami. - Przyczyniaj się za nami do Pana naszego, Jezusa Chrystusa. O Maryjo!

P. W poczęciu swoim Panno, niepokalaną byłaś.
W. Módl się za nami do Ojca, któregoś syna porodziła.

Módlmy się: Boże, któryś przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Panny godny Synowi swemu przybytek zgotował, † Ciebie prosimy, abyś przez wstawiennictwo Tej, którąś dla przewidzianej śmierci tegoż zachował, * nam niepokalanymi przyjść do siebie dozwolił. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Dalej: Dzień pierwszy (29 XI).

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nowenny maryjne

 • Do Maryi rozwiązującej węzły
  Nowenna ta polega na powierzeniu Maryi "węzłów" - problemów naszego życia, które nie pozwalają nam żyć w pełni wiarą, niszczą naszą wewnętrzną radość i ufną relację do Boga Ojca. Modlitwa ta pobudza do ufności, że Maryja potrafi i chce rozwiązać zasupłane więzy naszego życia.
 • Nowenna do Maryi Wspomożycielki
  Nowenna do Wspomożycielki ma dwie formy: (1) 9-dniowe przygotowanie do głównej uroczystości Maryi Wspomożycielki, 24 maja; (2) 9-dniowa modlitwa dla uproszenia sobie jakiejś szczególnej łaski.
 • Nowenna do Matki Bożej od Cudown...
  Nowenna o uproszenie łask za wstawiennictwem Matki Bożej od Cudownego Medalika.
 • Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej
  Nowenna do prywatnego odmawiania.
 • Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej
  Nowenna przed uroczystością NMP z Góry Karmel (7-15 VII). Rozważania.
 • Nowenna do Matki Bożej z Gwadelupe
  Pomnij, o Najłaskawsza Dziewico z Guadalupe, że ukazując się cudownie na górze Tepeyac, przyrzekłaś ukazać Swoje współczucie i litość dla tych, którzy Cię kochają i Tobie ufają, którzy szukają Twojej pomocy i zwracają się do Ciebie w swoich potrzebach i cierpieniach.
 • Nowenna do Niepokalanego Serca M...
  O Serce Niepokalane - czczę Cię i pozdrawiam z pokorą najgłębszą; - zapal me serca żarem Serca Twego; - uproś mi u Serca Jezusa czystość i pokorę serca.
 • Nowenna do Niepokalanego Serca M...
  Polega ona na odprawieniu 9 pierwszych sobót miesiąca dla uczczenia Niepokalanego Serca Maryi jako wynagrodzenie za zniewagi, jakich doświadcza Jej Serce. Według objawień s. Marii Natalii w latach 1936-1943 sam Jezus pragnie uczczenia swojej Niepokalanej Matki.
 • Nowenna do Niepokalanej Wszechpo...
  Nowenna zaczerpnięta z książeczki pt. Nowenna ku czci Niepokalanej Wszechpośredniczki łask, Niepokalanów 1947.Na nowennę składają się: prośba do Ducha Świętego, modlitwa wstępna, modlitwy świętych, którzy odznaczali się szczególną czcią i umiłowaniem Niepokalanej, dlatego są Jej bardzo miłe, a dla nas skuteczne. Po modlitwie na dany dzień odmawia się 3 razy Zdrowaś Maryjo... i 3 razy Przez Twoje święte... i śpiewa się hymn Całaś piękna. Następnie rozważa się wskazania praktyczne do rewizji własnej duszy oraz sprawdzenia, jakie jest nasze nabożeństwo do Maryi.Nowenna ma nam posłużyć nie tylko jako przygotowanie do uroczystości Niepokalanego Poczęcia. Można ją odmawiać również w innym czasie dla uproszenia potrzebnych łask. Przy odprawianiu nowenny można używać dowolnych modlitw. Wskazane jest, aby nowennę rozpocząć szczerą spowiedzią i Komunią św.
 • Nowenna ku czci Niepokalanej
  Nowenna opracowana na podstawie książeczki pt. Nowenna ku czci Niepokalanej Wydawnictwa: Rycerz Niepokalanej w Grodnie, w 1926 r. pod redakcją o. Alfonsa Kolbe (rodzonego brata św. Maksymiliana). Stanowi przygotowanie do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • Nowenna Pompejańska
  Nowenna Pompejańska jest usilnym, długotrwałym błaganiem, zwróconym do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej z Pompejów. Objawiona przez Maryję w 1884 r. uzdrowionej Furtunatinie Agrelli.
 • Przed Uroczystością Zwiastowania
  Teksty do medytacji zaczerpnięte zostały z książki Ave Maria papieża Franciszka. Po każdej medytacji można odmówić 3 x Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.