Nabożeństwa maryjne

25.12.2009

Adoracje ze Świętą Rodziną

0 komentarzy · 45552 czytań · Drukuj

Za naszymi rodzinami prosimy

Do Ciebie, Panie nasz i Zbawicielu, zanosimy prośby za nasze rodziny. O naszych troskach i zabieganiach wiesz nie tylko za sprawą Twojej Wszechwiedzy. Ty sam przez wiele lat żyłeś w rodzinie. Nie były obce Tobie prace, kłopoty dnia codziennego, sam byłeś bez dachu nad głową, zaznałeś obczyzny i wygnania. Po skończeniu ziemskiego życia, zechciałeś zostać pomiędzy nami, tu, w Najświętszym Sakramencie, byśmy mogli zwracać się do Ciebie ze wszystkimi naszymi zatroskaniami. Panie, Jezu Chryste, pełni ufności prosimy Cię, błogosław nasze rodziny, spraw, by były podobne Świętej Rodzinie. Uczyń serca nasze według Serca Twego.

Błogosław dzieci, daj wszystkim małżonkom wewnętrzną siłę do pokonywania tego, co trudne; przy stwarzaniu świata upodobałeś sobie, by mężczyzna i kobieta byli jedno. We wszystkich trudnościach obdarzaj małżonków ufnością ku Tobie. Uczyń serca nasze według Serca Twego.

Wielu rozdartym rodzinom naszych czasów pokaż drogę do jasnej i szczęśliwej przyszłości. Uczyń serca nasze według Serca Twego.

Kochałeś swych Rodziców i byłeś przez nich kochany. Utwierdzaj we wszystkich rodzinach pokój, zrozumienie i wzajemną miłość. Uczyń serca nasze według Serca Twego.

Zawsze troskliwie wypełniałeś wolę Ojca. Spraw, aby w każdym domu Bóg był uwielbiony. Uczyń serca nasze według Serca Twego.

Zjednocz wszystkie narody w jedną wielką rodzinę dzieci Bożych. Uczyń serca nasze według Serca Twego.

Boże, wysłuchaj nasze pokorne prośby. Ty w Świętej Rodzinie dałeś nam wzór życia. Spraw, abyśmy złączeni wzajemną miłością naśladowali w naszych rodzinach Jej cnoty i doszli do wiecznej radości w Twoim domu. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Chwała Ojcu...

Pieśni:
Najświętsze Serce Boże.
Jezusa ukrytego.
Serce Jezusa, ciche, pokorne.

« Rodzina dzieci Bożych | « Był im poddany | Za naszymi rodzinami prosimy

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne