Nabożeństwa maryjne

25.12.2009

Adoracje ze Świętą Rodziną

0 komentarzy · 45552 czytań · Drukuj
Był im poddany

Panie, Jezu Chryste, Ty masz słowa życia wiecznego. Ty sam jesteś Słowem Ojca. Twoje życie na ziemi jest dla nas słowem nauki. Jest Objawieniem. Zechciałeś być z nami w życiu codziennym. I dlatego w Nazarecie dałeś nam przez Swoje skromne życie przykład posłuszeństwa. Twoje ciche i ukryte życie wielkim było w oczach Ojca. Dziękujemy Ci, Panie, Jezu Chryste.

Uczysz nas posłuszeństwa dla tych, którzy na ziemi zastępują Boże miejsce. Byłeś posłuszny Józefowi i Maryi, gdyż byli zastępcami Twojego Ojca. Dziękujemy Ci, Panie, Jezu Chryste.

Pobłogosław naszą pracę, niech w każdym miejscu i w każdy czas nasze postawy będą właściwe. Przez wiele lat pracowałeś jako cieśla, zarabiałeś na swój chleb powszedni. Przez pracę rąk Twoich pobłogosławioną została praca, na której ciążyło przekleństwo grzechu. Dziękujemy Ci, Panie, Jezu Chryste.

Wraz z Twoimi rodzicami wiodłeś życie modlitwy. Wierny prawu pielgrzymowałeś do jerozolimskiej świątyni. Daj też i nam radość służenia Tobie. Daj, byśmy w rodzinie właściwie cenili modlitwę. Dałeś przecież świadectwo, że modlitwa jest więzią rodziny. Dziękujemy Ci, Panie, Jezu Chryste.

Z Twoją Dziewiczą Matką i Twoim Opiekunem Józefem byłeś związany serdeczną miłością. Daj, by bi w naszych rodzinach miłość była coraz bardziej żywa. Uczysz nas miłości, która cierpliwa jest, łaskawa jest, nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Dziękujemy Ci, Panie, Jezu Chryste.

Panie, Jezu Chryste, Ty byłeś Maryi i Józefowi poddany, uświęciłeś życie rodzinne. Daj, byśmy wpatrywali się w obraz Świętej Rodziny i Jej przykład naśladowali; byśmy doszli kiedyś do wspólnoty wiecznego obcowania w niebie, gdzie żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen. Chwała Ojcu...

Pieśni: Najświętsze Serce Boże.

Różaniec święty.

Tajemnica znalezienia w świątyni.

« Rodzina dzieci Bożych | Był im poddany | » Za naszymi rodzinami prosimy

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne