Nabożeństwa maryjne

22.12.2009

Adoracje na Boże Narodzenie

0 komentarzy · 50289 czytań · Drukuj

A Słowo stało się Ciałem

Panie, Jezu Chryste, Synu żywego Boga, dla nas i dla naszego zbawienia przyszedłeś na świat. Przyjąłeś ciało przez Ducha Świętego z Maryi Dziewicy i stałeś sie człowiekiem.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. Objawiłeś ogrom Twojej miłości nie tylko paru ludziom w Betlejem. My wszyscy możemy przychodzić do Ciebie.

By tak było, darowałeś nam Najświętszy Sakrament, siebie samego pod postaciami chleba i wina.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. W czas Twoich narodzin ludzie mogli Cię poznać jedynie w wierze, widzieli tylko bezradne dziecko owinięte w pieluszki, w żłobie leżące. Zawierzyli słowom Anioła: "Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan".

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. My również poznajemy Cię w wierze. Wierzymy Twojemu Słowu. Wierzymy i wysławiamy Cię. Ty jesteś w Najświętszym Sakramencie prawdziwie obecny.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. Gdy teraz, podczas świąt Bożego Narodzenia przychodzimy do żłóbka, pragniemy tę prawdę mieć przed oczyma, że Twoja miłość potrafi pochylić się aż do poniżenia.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. Panie, Jezu Chryste, Ty pragniesz Tajemnicę Swojego Człowieczeństwa dokończyć w nas. Dajesz nam, przez łaskę, w niepojęty sposób udział w Twoim życiu. Tak jak członki ciała złączone są z głową, tak i my należymy do Twojego Mistycznego Ciała, do Twojego Kościoła.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. Zachowaj, Panie, Twoje życie w nas. Daj, byśmy byli żywymi członkami Twojego Kościoła. Prosimy Cię o to przed żłóbkiem, który jest obrazem tamtego, zbawczego wydarzenia. Jednak jesteś prawdziwie obecny. Bo Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami. Jesteś pośród nas z miłością Twego zbawiającego Serca.

Chwała Tobie i dziękczynienie na wieki. Boże, Ty stworzyłeś godność człowieka i postanowiłeś ją jeszcze bardziej przyozdobić. Daj nam przez tajemnicę Człowieczeństwa Twego Jednorodzonego Syna mieć udział w Twojej Boskiej naturze, tak jak On zechciał mieć udział w naszej, człowieczej naturze: Jezus Chrystus, Twój Syn, a nasz Pan, który z Tobą żyje i króluje, w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Chwała Ojcu....

Pieśni:
Cicha noc.
A wczora z wieczora.
Różaniec święty: Tajemnica Bożego Narodzenia.

Anioł Pański.

« Pójdźmy się pokłonić | A Słowo stało się Ciałem | » Prośby Bożonarodzeniowe

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne