Nabożeństwa maryjne

27.11.2010

Adoracje Adwentowe

0 komentarzy · 44044 czytań · Drukuj

Adoracje na okres Adwentu

1. Nie zawiodą się ci, którzy czekają. 2. Serce Jezusa, pokoju i pojednanie nasze. 3. Powrót Chrystusa. 4. Pan jest blisko. 5. Maryja w Adwencie.

Czwarta Niedziela Adwentu


5. Maryja w adwencie.

I.

Święta Maryjo, Matko naszego Pana, Tobie poświęcamy nasze myśli w adwencie. Stałaś się pierwszym znakiem przyszłego Zbawienia. Przez grzech Adama śmierć wkroczyła swoim bolesnym krokiem pomiędzy ludzi. Ty pierwsza, Maryjo, byłaś przez Boga postawiona całym swoim życiem ponad ciemnością grzechu. Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.

Ty jesteś ową niewiastą, która w swoim synu odnieść miała zwycięstwo nad wężem i jego podstępem. Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.

Wraz z oczekiwanym Odkupicielem jako Jego Matka, oznajmiona zostałaś ludzkości przez usta proroka: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel, Bóg z nami. (Iz 7,14) Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.

Już od samego poczęcia Twojego życia, Święta Panno, zajaśniało Światło nowego dnia. Jesteś ranną zorzą, która światu przynosi prawdziwe Światło, Jezusa Chrystusa. Zbawiona przez zasługi swojego Syna, dałaś światu Zbawcę.Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.

II.

Niech będzie pochwalone Twoje łaski pełne poczęcie. Wraz z posłannictwem anioła nadeszły ostatnie godziny wielkiego adwentu ludzkości. Wyczekiwanie świata na Zbawcę spełniło się, bo Ty, Święta Panno Maryjo, w imię całej ludzkości odpowiedziałaś Boskiemu postanowieniu "tak". Niech Cię błogosławią wszystkie pokolenia.

Stałaś się nową Ewą, Matką wszystkich żyjących, Matką dzieci Bożych. Dziękujemy Tobie, o Najświętsza Panno Maryjo, Matko nasza. Niech Cię błogosławią wszystkie pokolenia.

W cichych miesiącach oczekiwania, w czas błogosławiony, gdy pod sercem nosiłaś Pana, przygotowałaś się na świętą noc rozwiązania. Wiedziałaś, że wtedy Twoje oczy po raz pierwszy ujrzą Syna Bożego. Niech Cię błogosławią wszystkie pokolenia.

Daj i nam, byśmy godnie przygotowali się na nadchodzące święta. Módl się o to za nami, Święta Matko Boga. Niech Cię błogosławią wszystkie pokolenia.

Módlmy się: Boże, Ty chciałeś, by Twój odwieczny Syn w łonie Błogosławionej Panny Maryi stał się człowiekiem. Daj nam, przez Jej wstawiennictwo, zawsze znajdować u Ciebie pomoc, gdyż wiernie czcimy Ją jako naszą i Boga Matkę. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Chwała Ojcu...

Pieśni:
Archanioł Boży Gabriel.
Niebiosa rosę spuśćcie nam z góry.
Zdrowaś bądź, Maryjo.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne