Nabożeństwa maryjne

27.11.2010

Adoracje Adwentowe

0 komentarzy · 44044 czytań · Drukuj

Adoracje na okres Adwentu

1. Nie zawiodą się ci, którzy czekają. 2. Serce Jezusa, pokoju i pojednanie nasze. 3. Powrót Chrystusa. 4. Pan jest blisko. 5. Maryja w Adwencie.

Druga Niedziela Adwentu


3. Powrót Chrystusa.

Panie, Jezu Chryste, Ty jesteś pośród nas, lecz nasze oczy nie mogą w pełni dostrzec Twego Bóstwa i Twego Człowieczeństwa. Jesteś obecny pod sakramentalnymi postaciami. Jesteś prawdziwie. Utajony. My jednak wiemy, że nadejdzie taki dzień, w którym ujrzymy Ciebie bez osłony chleba i wina. Ujrzymy Cię takim, jakim jesteś. Ufamy, Panie, że przyjdziesz.

Gdy dni tej ziemi wypełnią się, przyjdzie w obłoku jasnym, w wielkiej mocy i pełen majestatu. Ufamy, Panie, że przyjdziesz.

W ten dzień słońce stanie się niepotrzebne, księżyc utraci swój blask, gwiazdy spadać będą z nieba, a wszelkie moce nieba będą poruszone. Wtedy na niebie ukaże się znak Syna Bożego, a wszystkie narody ziemi podniosą lament. Ufamy, Panie, że przyjdziesz.

My, którzy wyznajemy Twoje imię, podniesiemy czoła, bo zbliży się nam zbawienie. (Łk 21,28) Przyjdziesz, by zawrócić nas z drogi wygnania, by przyprowadzić nas do wiecznej Ojczyzny, którą nam zgotowałeś u Swojego Ojca. Ufamy, Panie, że przyjdziesz.

Obdarzysz nas nowym, przemienionym życiem, odsuniesz od nas żałobę i śmierć, osuszysz nasze łzy. Ufamy, Panie, że przyjdziesz.

Zaprowadzisz nas na Ucztę wiecznego życia, napoisz nas ze źródła życia. Będziemy Twoim ludem, a Ty w nas zamieszkasz. Słońce zgaśnie, nie będzie nam potrzebne - Ty będziesz naszym światłem. Ufamy, Panie, że przyjdziesz.

Chwała Ojcu...

Nasza wiara znajdzie wypełnienie w Tobie. Będzie oglądaniem Ciebie. Ujrzymy Twoje Oblicze, a w sercach naszych wypisane będzie Twoje imię. Będziesz naszym Bogiem na wieki, zanurzymy się w Twojej miłości, bo ona nie zna końca. Prosimy Cię, Panie, przez swoje miłosierdzie uwolnij nas od winy, zgładź nasze grzechy, zniszcz to, co nie pozwala nam zerwać z grzechem. Uświęć nas. Nasze serca napełnij Twoją łaską, byśmy mogli Cię w czystej radości zobaczyć. Który z Bogiem Ojcem żyjesz i królujesz, w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Pieśni:
Spuście nam na ziemskie niwy.
Oto Pan Bóg przyjdzie.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne