Nabożeństwa maryjne

27.11.2010

Adoracje Adwentowe

0 komentarzy · 44044 czytań · Drukuj

Adoracje na okres Adwentu

1. Nie zawiodą się ci, którzy czekają. 2. Serce Jezusa, pokoju i pojednanie nasze. 3. Powrót Chrystusa. 4. Pan jest blisko. 5. Maryja w Adwencie.

Pierwszy Piątek miesiąca


2. Serce Jezusa, pokoju i pojednanie nasze.

I.

Panie, Jezu Chryste, Wcielony Synu Boga, wierzymy w Ciebie i wysławiamy Cię. Wielbimy Twoje Najświętsze Serce, w którym mieszka cała pełnia Bóstwa. Serce Jezusa, pokoju i pojednanie nasze, zmiłuj się nad nami.

Tysiące lat ludzkość zmuszona była żyć w cieniu śmierci. Udręczona ludzkość szukała Cię na różnych drogach, wszak stworzyłeś człowieka, by Cię poznał. Jezu Chryste, z miłości przekroczyłeś straszliwą otchłań, która nas - stworzenia i grzeszników - odtrącała od Stwórcy. Przyszedłeś, by nam przywrócić miłość Bożą; by zniszczyć zapis adamowej winy. Grzech, który świadczył przeciwko nam, zmazałeś Krwią Twego Serca. Serce Jezusa, pokoju i pojednanie nasze, zmiłuj się nad nami.

Ty, Panie, zerwałeś zasłonę oddzielającą nas od Ciebie. Nim naród nasz został ochrzczony, byliśmy jako poganie wykluczeni ze wspólnoty w przymierzu Obietnicy. Przez Twoją Krew przyniosłeś nam pokój i pojednałeś nas z naszym Bogiem i Stwórcą. Serce Jezusa, pokoju i pojednanie nasze, zmiłuj się nad nami.

II.

Serce Jezusa, w Tobie Bóg Ojciec nareszcie odnalazł serce człowieka całkowicie poddane Jego woli. Serce Jezusa, w którym Ojciec sobie upodobał. Zmiłuj się nad nami. A my, Panie, znajdujemy w Tobie serce człowiecze, równie doświadczane jak nasze, a jednak serce, w którym mieszka cała pełnia Bóstwa. Serce Jezusa, ze Słowem Bożym istotowo zjednoczone. Zmiłuj się nad nami.

Tę ziemię, po której i my chodzimy, tę ziemię, która nosi nasze serca, tę ziemię, która coraz bardziej, przez grzechy wszystkich narodów i wszystkich czasów niegodna była nieba, uświęciłeś przez Twoje po niej chodzenie, uświęciłeś przez Twoje serce. Serce Jezusa, cnót wszelkich bezdenna głębino. Zmiłuj się nad nami.

A to Serce jest z nami w Najświętszym Sakramencie, pod postaciami chleba i wina, pod postaciami pokarmu dla ciała, w którym biją nasze serca. W miłości Twojego Serca, Panie Jezu, wołasz nas do siebie: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was chcę pokrzepić. Serce Jezusa, zbawienie ufających Tobie. Zmiłuj się nad nami.

Módlmy się. Boże, Niebieski Ojcze, w Sercu Twojego Syna, darujesz nam pełen łask i miłosierdzia skarb Twojej nieskończonej miłości. Spraw, byśmy oddając hołd Twemu Sercu zarazem czynili w pokucie dzieło przebłagania za grzechy nasze. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Chwała Ojcu...

W Twoim Sercu, Panie, mieszka odwieczna miłość. To miłość sprawiła, że zstąpiłeś na padół płaczu, by nas zbawić. W Twoim Sercu tęsknota całego stworzenia spełniła się.

Pieśni: Twemu Sercu cześć składamy.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne