Nabożeństwa maryjne

20.02.2010

Różaniec zniechęconych

0 komentarzy · 26040 czytań · Drukuj

Tajemnice radosne

1. Zwiastowanie. Maryja była tak piękna w swojej prostocie i miłości Boga, że sam Najwyższy zatrzymał na niej swój wzrok. "Pełna łaski" - o tym przywileju Niepokalanej piszą doktoraty i traktaty, a Ona Maryja z Nazaretu zdziwiła się na te słowa i rozważała, co miało by to wszystko znaczyć. Pokora nie

myśli o sobie lecz rozważa Boże plany i zgadza się na nie, bo wie, ze one są samym dobrem.

2. Nawiedzenie św. Elżbiety. Patrząc na Maryję, która biegnie do Elżbiety , by służyć zastanawiam się jakie uczucia Ją przepełniały. Ona była pierwszym Tabernakulum w dziejach świata. Miała w sobie Jezusa. To tak jak, my gdy Go przyjmujemy czystym sercem w Eucharystii. Pełni Boga, nie możemy powstrzymać się od czynienia dobra, służby, choćby to była najprostsza posługa.

3. Narodzenie Pana Jezusa. Stajnia choć uprzątnięta, pozostanie zawsze stajnią, ubóstwem, niegodnym człowieka, nie mówiąc już o Bogu.

Jak Bóg może się tak poniżyć? On wywraca całe nasze myślenie i obraz Jego jaki mamy. Bóg wielki, potężny, sprawiający cuda, a jednocześnie tak mały, zależny we wszystkim. Dlaczego? Zapragnął być tak blisko, w największym upodleniu.

4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni. Józef i Maryja byli ubodzy. Złożyli za Jezusa ofiarę ubogich - dwa gołębie.

Jezus zostaje nazwany władcą przez staruszka Symeona i wysławiany przez sędziwą Annę.

Starość nie musi być uciążliwa, może być też piękna - poświęcona służbie Bogu i prowadzona przez Ducha Świętego. Ile modlitw, próśb skierowanych o wypełnienie czasów, ile błogosławieństw wychodzi z ust tych staruszków aby w końcu spotkać się z Jezusem - światłem na oświecenie pogan.

5. Znalezienie Pana Jezusa w świątyni. Wszyscy rodzice doświadczają tego, ze w końcu nie rozumieją swoich dzieci. One zawsze pozostają dla nich tajemnicą. Jezus w świątyni rozprawiający z uczonymi przyprawił o ból serca Maryję i Józefa. Ma dwanaście lat i jest świadomy swojej misji jednak jeszcze nie nadeszła Jego godzina, więc powraca z rodzicami i jest im poddany przez kolejne dwadzieścia lat.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne