Nabożeństwa maryjne

28.07.2011

Radosne Tajemnice: Rozważania na Światowy Dzień Młodzieży

0 komentarzy · 20021 czytań · Drukuj

Razem z Maryją w intencji ŚDM1. Zwiastowanie NMP (Łk 1,26-38)

Maryjo Matko, uczestnicy Światowych Dni Młodzieży pragną zanieść na cały świat Chrystusa, głośno wołając "tak". Pamiętamy słowa anioła Gabriela i bł. Jana Pawła II: "Nie bój się". Za każdym razem, kiedy mówimy "tak", nawet jeśli nie jest to łatwe, wspominamy miłość, którą nosisz w swoim łonie. Prosimy, prowadź nas drogami naszego pielgrzymowania, abyśmy nauczyli się służyć Panu i sobie nawzajem.

2. Nawiedzenie krewnej Elżbiety (Łk 1,39-56)

Droga Maryjo, napełnij nas radością Ducha Świętego podczas spotkania z naszymi braćmi i siostrami w Chrystusie na Światowych Dniach Młodzieży. Kiedy po długiej podróży spotkamy się razem w Madrycie, nie pozwól, aby Chrystus obecny w naszym świecie pozostał w ukryciu. Przemień nas tak, aby nasza dusza była żywa, a nasz duch radował się podczas nadchodzących uroczystości. Módlmy się za głodujących młodych, aby otrzymali potrzebne dobra.

3. Narodzenie Pana naszego Jezusa Chrystusa (Łk 2,1-20)

Maryjo, Matko Kościoła, spraw, abyśmy byli jak nieustraszeni pasterze, którzy poszli bez namysłu, aby odnaleźć Świętą Rodzinę i Nowonarodzonego Zbawiciela. Światowy Dzień Młodzieży jest miejscem dla całej rodziny Kościoła. Módlmy się, abyśmy doświadczyli pokoju, który zaniesiemy z powrotem do naszych domów i z siłą bedziemy dzielić się dobrą nowiną z innymi. Obyśmy, jak pasterze, zawsze chwalili i wywyższali Cię z wdzięcznym sercem.

4. Ofiarowanie Dzieciątka Jezus w świątyni (Łk 2,22-38)

Święta Maryjo, daj nam oczy, byśmy widzieli zbawienie ofiarowane nam w Chrystusie Zbawicielu. Niech młodzi ludzie zawsze kierują się światłem, które objawia chwałę Boga w tym świecie. Wiemy, że musimy składać ofiarę na drodze do zbawienia. oby młodzi odnaleźli trwały pokój podczas Światowych Dni Młodzieży. Maryjo, wskaż nam drogę.

5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni (Łk 2,41-52)

Matko Bożej Mądrości, Twoje dzieci chcą lepiej poznać Chrystusa podczas Światowych Dni Młodzieży. Daj nam zrozumienie Chrystusa, którego możemy odnaleźć w kościele. Módlmy się za naszych wychowawców w wierze, Ojca Świętego, biskupów i wszystkich świętych mężczyzn i kobiety. Czuwaj nad naszą rodziną i przyjaciółmi, którzy są teraz daleko od nas, i daj im pewność, że jesteśmy pod czułą opieką Chrystusa i Jego Matki. Zaprowadź nas do domu Ojca.

Tłum. maryjni.pl
oryg. tekst w j. ang.: www.wydrosary.com

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne