Maryjne

28.05.2019

Brazylia oddana Niepokalanemu Sercu Maryi

0 komentarzy · 6410 czytań ·Drukuj
Brazylia oddana Niepokalanemu Sercu Maryi

21 maja 2019 r. prezydent Brazylii Jair Bolsonaro i biskup Fernando Areas Rifan poświęcili Brazylię Matce Bożej.

Inicjatorem aktu konsekracji byli poseł Eros Biondini i Katolicki Front Parlamentarny. Proklamowanie poświęcenia Brazylii Matce Bożej podpisali prezydent Bolsonaro, minister Floriano Peixoto i poseł Biondini. Pomysłodawcą był ojciec Oscar Pilloni z radia Gospa Mira di Belo Horizonte.

Po południu 21 maja w "Palácio do Planalto", oficjalnej siedzibie Prezydenta Republiki Brazylii w Brasilii, odbył się akt poświęcenia kraju Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi w obecności prezydenta Republiki Jaira Messias Bolsonaro.

Akt odbył się w Sali Pałacu Prezydenckiego "Leste" około godziny 14.00. Obecni byli również o. Enrico Porcu, o. Custodio, o. Leandro Rasera i inni członkowie Przymierza Miłosierdzia, oraz różne wspólnoty zaproszone.

Przed ceremonią poseł Eros Biondini podkreślił znaczenie Matki Bożej Fatimskiej w obecnej historii narodów i przypomniał zamach na papieża Jana Pawła II i podobny zamach w 2018 r. na ówczesnego kandydata Bolsonaro: "To był cud, że prezydent wtedy nie umarł".

"Poświęcić to dać Bogu upoważnienie aby działał" - tak zwrócił się do prezydenta i pogratulował mu tego aktu i wzięcia w nim udziału o. Oscar Pilloni. Następnie przypomniał, że kilku przywódców wygrało bitwy po postawieniu Maryi na pierwszej linii walki.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis