Nabożeństwa maryjne

27.11.2010

Adoracje Adwentowe

0 komentarzy · 44914 czytań · Drukuj

Adoracje na okres Adwentu

1. Nie zawiodą się ci, którzy czekają. 2. Serce Jezusa, pokoju i pojednanie nasze. 3. Powrót Chrystusa. 4. Pan jest blisko. 5. Maryja w Adwencie.

Pierwsza Niedziela Adwentu


1. Nie zawiodą się ci, którzy czekają.

Podnieśmy nasze serca do Pana. Nie zawiodą się ci, którzy Jemu zawierzyli. Tobie, Panie, ufamy. Ty jesteś naszym Zbawieniem. Wysławiamy Cię w Najświętszym Sakramencie.

Panie, Jezu Chryste, Zbawicielu świata, który pośród nas jesteś obecny jako nasz Bóg i nas Odkupiciel, bądź wysławiony. Bądź pochwalony nasym oczekiwaniem. W Tobie bowiem wypełnia się wędrówka Starego Przymierza, tęsknota całej ludzkości za bliskością Boga, w Tobie, Jezu, dokonuje się Odkupienie. Wysławiamy Cię w Najświętszym Sakramencie.

Lat tysiące czekało Twego przyjścia. Twoje przyjście już na początku dziejów ludzkości obiecane zostało w słowie, którym Bóg przemówił do węża: Nieprzyjaźń położę między tobą a niewiastą, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej. Ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę (Rdz 3,15). Wysławiamy Cię w Najświętszym Sakramencie.

Abraham jedynie z daleka mógł zobaczyć dzień, w którym rodzaj ludzki miał być pobłogosławiony w jego potomku. W Tobie, Panie, bo Ty sam chciałeś stać się synem Abrahama. Tysiąc lat przed Twoim przyjściem Dawidowi, wielkiemu królowi Izraela dana była obietnica, że tron jego będzie trwał wiecznie, a syn jego panował będzie nad wszystkimi narodami. Wysławiamy Cię w Najświętszym Sakramencie.

Panie, Synu Dawida, Królu nowego Izraela, Królu odkupionej ludzkości Królu na wieki! Od dawna prorocy oznajmiali Twoje przyjście. Coraz bardziej wyraźny stawał się Twój obraz: Synu Dziewicy, Przyjacielu biednych i udręczonych, Odkupicielu grzeszników, Mężu boleści, Sędzio świata, Boże mocny. Z pokolenia na pokolenie, z nadzieją Ciebie wyczekiwano. Wysławiamy Cię w Najświętszym Sakramencie.

My jednak mamy Cię pośród siebie. Pierwszy adwent spełnił się, przyszedłeś do nas, by być z nami, by zbawić świat i człowieka. Nie zawiodły się serca tych, którzy na Ciebie czekali. Nie zawiodły się nasze serca. Nie tylko na krótką chwilę zstąpiłeś na ziemię. Przyszedłeś, by zostać z nami. Pozostałeś z nami, przy naszych sercach, w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy Ci, że przyszedłeś. Dziękujemy Ci, że wśród nas zostałeś. Boże nasz i Zbawicielu. Wysławiamy Cię w Najświętszym Sakramencie.

Chwała Ojcu...

Pieśni:
Archanioł Boży Gabriel.
Przybądź Panie, bo czekamy.
Oto Pan Bóg przyjdzie.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne